Grupa Saller zapowiada modernizację i rozbudowę swoich obiektów

Bieżący rok w działaniach Grupy Saller charakteryzuje w dużej mierze modernizacja oraz rozbudowa istniejących obiektów.

Firma przykłada dużą wagę do unowocześniania pod względem technicznym, architektonicznym oraz estetycznym swoich obiektów. W tym zakresie Grupa Saller nie odbiega od dominującego obecnie na rynku handlowym trendu. Jak informuje Zarząd Saller, wynika to z jednej strony z nasycenia rynku, a tym samym z ograniczonych możliwości realizowania nowych obiektów, z drugiej zaś z dojrzałości niektórych nieruchomości i związanych z tym przestarzałych technologii.

 

Remodeling i modernizacja

W grupie nieruchomości poddanych w tym roku remodelingowi znalazły się: Parki Handlowe
w Żorach, Brzegu, Toruniu, Pruszczu Gdańskim, Wałbrzychu, Tarnowskich Górach oraz w Mielcu. Obiekt mieszczący się w Wałbrzychu, przy ul. Wieniawskiego, wymagał modernizacji, a jednocześnie w związku z rosnącym zainteresowaniem klientów – rozbudowy. Powiększona powierzchnia wynosi 6,2 tys. mkw. Fasada zyskała estetyczne portale wejściowe oraz szklane zadaszenia. W otoczeniu obiektu dokonano nowych nasadzeń, odnowiony został parking. Nowe lokale zasiedlili już m.in. Rossmann, PKO BP, Pepco, Action, KiK, Biuro Podróży. Obiekt Grupy Saller, który był na początku lat 90. jednym z pierwszych „nowoczesnych” centrów handlowych w Wałbrzychu. Dzięki właśnie
zakończonej modernizacji stał się ponownie na tyle atrakcyjny, że inwestor rozważa drugi etap rozbudowy o dodatkowe 5,3 tys. mkw.

 

Rozbudowa parku handlowego w Brzegu

Kolejnym rozbudowywanym obiektem jest Park Handlowy w Brzegu, przy ul. Łokietka. Obiekznajdujący się w sąsiedztwie marketu Kaufland zaoferuje prawie 9 tys. mkw. powierzchni najmu i około 180 miejsc parkingowych. Razem z istniejącym marketem Kaufland całość stanowić będzie największy kompleks usługowo-handlowy w Brzegu.
Otwarcie powiększonego i zmodernizowanego obiektu zaplanowano na wrzesień 2018 roku. Wśród najemców wymienić należy przede wszystkim: Media Expert, KiK, Rossmann, Martes Sport, Jysk, Action. Podobnie jak w Wałbrzychu, Grupa Saller także w Brzegu nie wyklucza dalszej rozbudowy. Do dyspozycji inwestora pozostaje jeszcze około 3,5 tys. mkw. gruntu. Równolegle Grupa Saller kontynuuje poszukiwania atrakcyjnych działek, gotowych do realizacji projektów, jak i istniejących obiektów na terenie całej Polski.

 

 

 

Quelle: Retailnet  przez Katarzyna Łabuz 16/03/2018

Artikel-Bild