CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czym właściwie zajmuje się Grupa Saller?
Przedsiębiorstwo projektuje, realizuje, wynajmuje i administruje nieruchomościami handlowymi w Niemczech, Czechach, Polsce i na Słowacji. Specjaliści w poszczególnych działach troszczą się o to, aby realizacja tych zadań przebiegała bezproblemowo.

Od kiedy Grupa Saller funkcjonuje na rynku?
Od 1980 w Niemczech, od 1991 w Czechach, od 1994 na Słowacji i od 1996 w Polsce i należy do wiodących na rynku firm specjalizujących się w zakresie nieruchomości handlowych.

Jakie zawody są reprezentowane w firmach Saller?

– specjalista ds. ekspansji i rozwoju
– manager centrum
– leasing manager
– Facility Manager
– prawnik
– inżynier budowlany

Kiedy można ukończyć kształcenie zawodowe i programy szkoleniowe?
Kształcenie zawodowe bądź program szkoleniowy można z reguły rozpocząć w każdym czasie.

Jakie formy aplikacji preferujemy?
Preferujemy nadsyłanie aplikacji i wszelkich dokumentów przy wykorzystaniu naszego internetowego formularza aplikacyjnego.

Czy Grupa Saller zatrudnia pracowników starszych?
Doceniamy doświadczenie zawodowe i w każdym czasie jesteśmy gotowi włączyć starszych pracowników do młodych zespołów po intensywnej fazie przygotowawczej.

W jakim kraju będę potem pracować?
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziemy konkretnie rozmawiać z Państwem o możliwościach rozwoju w naszych filiach zagranicznych.

Jak zorganizowana jest rozmowa kwalifikacyjna?
Jeśli przyjeżdżacie Państwo z daleka, rezerwujemy hotel i pokrywamy koszty podróży i noclegu. Zarezerwujemy dla Państwa dużo czasu.
Gdyby długa podróż stanowiła dla Państwa problem, to zawsze jest możliwość przeprowadzenia rozmowy telefonicznej przy wsparciu kamer.

Czy otrzymam wsparcie, jeśli przeprowadzę się do Turyngii/Weimaru z innego regionu?
Pomożemy przy znalezieniu mieszkania.
Otrzymacie Państwo od nas adresy opieki lekarskiej i stomatologicznej, sklepów i miejsc spędzania wolnego czasu. Jeśli macie Państwo pytania dotyczące dojazdu do pracy, możecie się w tej sprawie do nas zwrócić. Możemy poinformować Państwa, którzy pracownicy mieszkają w Państwa okolicy, tak aby mogli Państwo zwrócić się bezpośrednio do nich i zapytać o możliwość wspólnego dojazdu.
Bliższe informacje znajdziecie Państwo w firmowej sieci intranet.

Często zadawane pytania dotyczące kształcenia

1. Jak można składać dokumenty aplikacyjne?
Preferujemy nadsyłanie aplikacji i wszelkich dokumentów przez nasz portal internetowy. Możecie Państwo również przesłać nam swoje dokumenty mailem na adres jobs@saller-bau.com .

2. Jakie dokumenty należy składać?
Oprócz życiorysu chcielibyśmy otrzymać także Państwa ostatnie świadectwo szkolne oraz list motywacyjny jak i fotografię. Jeśli posiadacie Państwo także inne dokumenty, np. potwierdzenia odbytych praktyk, służby cywilnej lub świadectwa kwalifikacyjne można jak najbardziej dołączyć je do aplikacji.

3. Jakie informacje należy ująć w życiorysie?
Państwa życiorys winien w zwięzły sposób przestawiać Państwa drogę zawodową. Ponieważ zazwyczaj najważniejsze są informacje najbardziej aktualne, dane należy przedstawiać w odwróconej chronologii, tzn. od najnowszych do najstarszych.
Prosimy także o przesłanie nam dokumentów lub krótkiego tekstu z informacjami o Państwa pozaszkolnym i studenckim zaangażowaniu społecznym, np. praktykach, członkostwie w organizacjach, działalności w grupach zawodowych lub o zainteresowaniach artystycznych, kulturalnych, sportowych

4. Jak należy skonstruować list motywacyjny?
List motywacyjny daje Państwu możliwość poinformowania nas, co w danym stanowisku jest dla Państwa interesujące oraz jakie kompetencje i właściwości przesądzają o tym, że jest Pan/i właściwym kandydatem/kandydatką na to stanowisko. Prosimy o poinformowanie nas, o jakie miejsce kształcenia lub szkolenia Państwo się ubiegacie. Najlepszym sposobem zaprezentowania nam Państwa kompetencji jest opisanie ich na konkretnych przykładach.
List motywacyjny nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4.

5. Co dalej po złożeniu aplikacji?
W przeciągu 4 dni sprawdzimy nadesłane aplikacje i otrzymacie Państwo od nas niezwłocznie informację zwrotną.
Po wstępnym sprawdzeniu chętnie skontaktujemy się z Państwem w celu poznania się. Następnie zaprosimy Państwa na rozmowę kwalifikacyjną, w czasie której zostaniecie Państwo poddani kilku ćwiczeniom praktycznym.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Więcej informacji

W razie dalszych pytań prosimy zwracać się do:
Personalabteilung
E-Mail: jobs@saller-bau.com
Tel.: +49 (0) 3643 8674-827